Bas Nijland voelt zich een echte Blijhamster

O-Bas-Nijland-ASVB_3(Bron tweenul.nl)

BLIJHAM – Bas Nijland (26) woont al twee jaar in de stad Groningen, maar toch blijft de al tien jaar in het eerste elftal spelende centrale verdediger en secretaris van ASVB zijn cluppie trouw.

,,Ik voel me nog steeds een echte Blijhamster’’, legt Nijland uit. ,,Ik rijd altijd met plezier van Groningen naar Blijham en terug. Het gaat niet alleen om het elftal, maar ook om het bestuur en om te helpen met andere activiteiten. Er zitten negen jonge mensen in ons bestuur met ieder een eigen taak. Sportief en bestuurlijk loopt het prima bij ASVB.’’

Wordt het niet weer eens tijd voor ASVB om in de tweede klasse te spelen?

,,Jaren geleden speelde ASVB zelfs in de eerste klasse. Er zijn nog steeds mensen die naar die gloriejaren met veel spelers van buitenaf verlangen. De tijden zijn echter veranderd. ASVB is een vrij kleine club uit een klein dorpje. We zijn als derdeklasser op dit moment best tevreden.’’

Maar je was het vorige seizoen toch dicht bij promotie?

,,We eindigden als vierde, maar we wonnen wel de derde periode. Forward, waar we ook van in de competitie hadden verloren, toonde zich echte in de nacompetitie sterker dan wij. Promotie was dus net een stapje te hoog. Het was echter zeker geen tegenvallend seizoen.’’

Maken jullie in het aankomende seizoen wel een kans?

,,We hebben er zeker de kwaliteit voor. Er komen een paar talentvolle spelers bij, maar spits Michael Sypré is helaas vertrokken. We missen de eerste drie maanden Thijs Nijland en Anne Dekker bovendien. Ze zijn drie maanden op militaire oefening in Curaçao.’’

Wat is de kracht/zwakte van het elftal?

De kracht is dat in het elftal niemand echt bovenuit steekt. De kern van de spelers kent elkaar door en door. We drinken ook na de training altijd gezellig een biertje met elkaar. Onze zwakte is dat we moeite hebben om doelpunten te maken. We missen toch al lange tijd een echte goalgetter.’’

Wat is tot nu toe je absolute hoogtepunt bij ASVB?

,,Onder trainer Harold Molanus moesten we destijds op het veld van Veendam 1894 een beslissingswedstrijd spelen tegen Hoogezand voor promotie naar de tweede klasse. We wonnen met 3-1 en daarna hadden we en geweldig mooi feest. Helaas konden we maar een jaar genieten van die promotie. We haalden weliswaar 33 punten, maar we degradeerden wel. Dat was een seizoen met bijzonder veel pech.’’

Advertisement

Het is niet mogelijk een reactie te plaatsen.

срочный микрозайм на карту через интернет займы онлайн наличными быстрые займы онлайн